7.05.2021

BANÍK P.ČO !!!! FCB - zážitek důchodceJaro je za dveřami.Do minule soboty sem žil celkem v klidu a pomaly sem se těšil do penze. Z roboty dom, cosik porobit kolem baraka, a večer pěkně ze staru televize, než mě sklati dřimota.

Enemže minuly patek za mnu přišel švager Polda z koxovny, esli bych s nim nešel na fotbal, že synek ma chřypku a nemože. Nejprem sem se trochu ošival, bo na Slezke sem byl naposledy kajsi před štyřiceti rokami, a to byl fotbal, na kery rad zpominam, bo se možna hralo pomalši, zato každy eště věděl, co je leva a prava spojka, bo v utoku litalo pět chlapu a ni enem jeden, co se tam sam boji. Pamatuju Wiencka, Valoška, Pospichala a celu tu slavnu partyju kolem Ruly Daňka, a ti na Bazalach nadělovali kajkeremu, enemže na titul to nikdy nebylo. Možne je to tym, že to tež byly pěkne kvitpumpy, kere se rady daly po chrobočku v Domě potravin nebo v Salajce. No, byl to jejich problem, a nijak jim to nemožu vyčitat, my zme na šichtě tež občas vytruli meruňku nebo karpatsku. Sloviňak ni, to byl hnuj. Dvuhvězdičkovy.

Jak vidim, to sem trochu odbočil. Ale každopadně sem Poldovi kivnul a v sobotu po obědě zme vyrazili. Jeho starym žigulem zme dojeli na Slezku a už od Sykoraku zme museli pomaly, bo na Bazaly se valili davy. Vječinu mladi synci, ale aji děvuchy, všelijak pomalovani, s modrobilyma šalkami, v dresach, s transparentami jak na prvniho maja. Museli zme zaparkovat až u Metropolky, indě nebylo mista, ale zas to tak nevadilo, bo zme měli listky na nekrytu tribunu a na ňu se idě zvrchu od Michalkovic.

Než zme se protlačili na naše mista, bylo štvrťhodiny do začatku, ani zme nestihli se kupit pivo. Byl sem v šoku, kdysi zme stali na betonovych obrubnikach, a včil zme seděli na fungel novych sedačkach z plastyku, a eště aji očislovanych. Začly se rozžinat světla, a všeci kolem zpivali, pleskali a bavili se. A jak nastupili naši, strhnul se taky rachot, že odpich u nas na huti je proti temu hovno. A jak začli zpivat hymnu, jezdil mi mraz po řbetě a skoro mě bralo do breku.

Vubec se nedivim, že ti synci z Opavy museli mět hněde trenky a přehravali ze dva nula, eště než se pisklo. Banik měl od začatku navrch, a bylo enem otazku času, než se ti Prajzaci zesypu. Ani sem se nestačil pořadně zakuřit, jak kolem dvacate minuty dal knajtek Matušovič prvniho gola, a co se začlo robit, to sem na fotbale nigdy nezažil. Polda vyletěl jak papirovy čert, loktěm mi zhodil klobuk a ten spadnul kajsi pod nas. Bylo mi to fuk, tež sem skočil na nohy a aji sem se přidal do mexycke vlny, kera se kolem nas přehnala. Dělbuchy, sfičky a rakety, no jak na Sylvestra.

Přestal sem litovat, že sem nezustal doma, bralo mě to jak za starych času, a enem sem chtěl, ať naši hrači jakysi gol eště přidaju. Splnil mi to za chvilu Heinz, center zprava se zpracoval na prsach a z otočky levajdu vpalil balon do sita. Zas zme skakali jak mali synci, kerysi mi baloňak trochu polal pivem, ale chuj s tym, vedli zme dva nula a už sem věděl, co budu robit o vikendach v penzi. Do konca zapasu zme skakali eště dva razy, a musim uznat, že to, co přimo pod nami na pravym křidle robili Latal s Pospěchem, tak to neuměli ani Valošek s Pospichalem. Pospěch je taky chvistek, moc vyšky nepobral, ale jak oni se s Latalem rozumja, to se enem tak nevidi. A Pospěch eště umi davat goly, Polda pravil, že je hned po Heinzovi nejlepšim střelcem.

No proti Opavě tež dal jedneho, až mi teho jejich golmana Vaška bylo lito. Jak k temu přidě, hrat za taku chrobalivu obranu? Borok, dostal štyry kusy. Po zapase zme eště dluho stali na ochozach, bo to divadlo nekončilo. Hrači děkovali divakum, klusali kolem celeho stadiona a všeci pleskali. Nakonec Besta zebral jednemu divakovi taky ten eletricky amplijon a začal zpivat hymnu. Cely stadion se přidal a mi vhrkly slzy do oči, a jak sem se podival na Poldu, tak jemu tež. Dva staři cymbali, co už maju vnuky, a včil su ganc na měko.

Hned sem se řeknul, že stara se o tym nesmi dovědět, smjala by se mi ze tři dni. Baby pro sport nemaju buňky, to vi každy. Možna po dvaceti minutach zme se začli zbirat do domu a mi bylo fajně, jak už dluho ni. Sice sem pozbyl klobuk a na baloňaku sem měl fleky a tež sem trochu chraptěl, ale to se spravi. Na jaro se kupim taku tu banikovsku čopku, možna na prvni kola na sněhu aji šalek, ale hlavně pernamentku ! Banik p.čo,Banik!!!

© Ivo Kotala 2003 - 2019 - Použití obsahu fotogalerie (včetně HD obsahu) je bezplatné výhradně při uvedení jména autora "Ivo Kotala" a odkazu "http://www.ikotala.com". Doporučené rozlišení: 1280x1024 a vyšší. Webmaster, RSS